“Wieści z Karlina” o naszym ZAZie

Informowaliśmy już was, że ruszyły prace budowy ekologicznej pralni. Teraz możemy pochwalić się planem jak to przedsięwzięcie będzie wyglądać.
W październikowym wydaniu “Wieści z Karlina” nr 3 (127) na stronie 11 ukazał się artykuł o naszym projekcie na gminę Karlino.
“W budynku dawnego Domu Kultury w Karlinie Spółdzielnia Socjalną Feniks, we współpracy z Gminą Karlino tworzy Zakład Aktywności Zawodowej. Powstanie pralnia ekologiczna i miejsce pracy dla 30 niepełnosprawnych osób.”

Działajmy razem! Edukacja wolontariuszy i opiekunów faktycznych osób starszych

Informujemy, że na terenie gminy Swarzędz właśnie rozpoczęliśmy realizację projekt pt. “Działajmy razem! Edukacja wolontariuszy i opiekunów faktycznych osób starszych” w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.
Jest to program darmowych szkoleń dla mieszkańców gminy Swarzędz, a konkretnie tych osób które zajmują się bliskimi osobami i chcą poszerzyć wiedzę w tym zakresie. Opis projektu mogą Państwo znaleźć na stronie
https://www.opieka-feniks.pl/asos2020

  • NA CZAS SZKOLEŃ ZAPEWNIAMY TWOJEMU PODOPIECZNEMU WYKWALIFIKOWANĄ OPIEKĘ!
  • ZWRACAMY KOSZTY DOJAZDÓW
  • SZKOLENIA ODBĘDĄ SIĘ W DOMU KULTURY W SWARZĘDZU

ZAZnaj aktywności – stworzenie Zakładu Aktywności Zawodowej w Karlinie – ogłoszenie

Spółdzielnia Socjalna Feniks zaprasza osoby niepełnosprawne z powiatu białogardzkiego do udziału w projekcie „ZAZnaj aktywności – stworzenie Zakładu Aktywności Zawodowej w Karlinie” RPZP.07.02.00-32-K007/16, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020.

W ramach projektu w Karlinie, przy ul. Szczecińskiej 6 powstaje Zakład Aktywności Zawodowej, który docelowo zatrudni 30 osób z niepełnosprawnościami z powiatu białogardzkiego. Na chwilę obecną rekrutujemy osoby, chcące wziąć udział w aktywizacji społeczno – zawodowej, która zakończy się zatrudnieniem w Zakładzie Aktywności Zawodowej.

W rekrutacji mogą wziąć udział osoby, spełniające następujące kryteria obligatoryjne (wymagane jest spełnienie łącznie wszystkich kryteriów obligatoryjnych):

  1. Zamieszkanie na terenie powiatu białogardzkiego w rozumieniu Kodeksu Cywilnego,
  2. Osoby w wieku produkcyjnym (18-60 lat dla kobiet, 18-65 lat dla mężczyzn wg. definicji GUS)
  3. osoby posiadające status os. biernej zawodowo lub bezrobotnej przy czym osoby bezrobotne mogące brać udział w projekcie to takie, które zgodnie z ustawą o promocji zatrudnienia i instytucji rynku pracy znajdą się w III gr osób – tzw. oddalonych od rynku pracy,
  4. niepełnosprawność w stopniu umiarkowanym bądź znacznym w świetle przepisów ust. z 27.08.1997r.
  5. gotowość do podjęcia zatrudnienia w Zakładzie Aktywności Zawodowej w wymiarze czasu pracy min. 0,55 etatu (w zależności od stopnia niepełnosprawności).

Uczestnicy Projektu nie ponoszą żadnych kosztów związanych z udziałem w projekcie. Zapewniamy wsparcie wykwalifikowanej kadry, szkolenia zawodowe, miesięczne praktyki a także wsparcie towarzyszące tj. zapewnienie stypendium szkoleniowego, wynagrodzenia podczas praktyk, transport na zajęcia oraz wyżywienie. Po pomyślnym przejściu ścieżki aktywizacyjno- zawodowej zapewniamy zatrudnienie w ZAZ w oparciu o umowę o prace dla wszytych uczestników projektu.

Jakiekolwiek pytania proszę kierować:

e-mail lub telefon 696 794 827.

Fomularz zgłoszenowy – kliknij aby pobrać

Regulamin projektu – kliknij aby pobrać

Wspaniała akcja uczniów Szkoły Podstawowej “Sukces”

Takie piękne prace otrzymaliśmy od dzieci ze Szkoły Podstawowej “Sukces” z okazji dnia babci i dziadka. Nasi opiekunowie przekazali je podopiecznym, którzy nie mają tyle szczęścia i z różnych powodów nie mogli ich otrzymać od własnych wnuków. Ten drobny gest wywował wiele uśmiechów i łez wzruszenia. W imieniu podopiecznych DZIĘKUJEMY!

Feniks “Liderem Ekonomii Społecznej 2019”

Mamy przyjemność poinformować, że Kapituła Konkursu Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego „Lider Ekonomii Społecznej” przyznała Spółdzielni Socjalnej Feniks nagrodę główną w kategorii „Podmiot Ekonomii Społecznej”.
Nagroda została wręczona w dniu 28.09.2019 r. podczas konferencji „Innowacje jako tworzywo ekonomii społecznej” .
Takie uznanie motywuje nas do pokonywania wciąż nowych wyzwań, które stawia przed nami biznes społeczny.

6-lecie Spółdzielni “Feniks” i druga rocznica Spółdzielni “Opieka Ty i Ja”

13. sierpnia w Koszalińskiej restauracji “Investor” odbyła się 6. rocznica powstania Spółdzielni Socjalnej “Feniks” oraz 2. rocznica powstania Spółdzielni “Opieka Ty i Ja”. Wśród gości byli przedstawiciele oddziałów, pracownicy oraz przedstawiciele zaprzyjaźnionych instytucji takich jak OWES, KARR oraz MOPS. Poniżej można obejrzeć film z wydarzenia.

Projekt „Wsparcie osób niesamodzielnych i niepełnosprawnych z powiatu białogardzkiego i kołobrzeskiego”

Białogardzka Spółdzielnia Socjalna Feniks, ul. Królowej Jadwigi 28, 78-200 Białogard informuje, że w wyniku realizacji projektu „Wsparcie osób niesamodzielnych i niepełnosprawnych z powiatu białogardzkiego i kołobrzeskiego” RPZP.07.06.00-32-K020/16 zostało utworzonych 5 nowych miejsc świadczenia usług społecznych: 4 miejsca usług opiekuńczych oraz 1 miejsce usług asystenckich.

Osoby zainteresowane skorzystaniem z usług opiekuńczych i asystenckich proszone są o kontakt z Panem Radosławem Lipnickim pod nr tel. 696-014-025.

 

Koszalińskie Targi Seniora 2018

W dniach 09 i 10 czerwca 2018 r odbyły się w Koszalinie Targi dla Seniora połączone z konkursem Talent Show 65+. Impreza odbyła się w hali sportowej I LO im. Dubois przy ul. KEN 1. Wzięliśmy udział w targach prezentując ofertę BSS Feniks i SS Opieka Ty i Ja. Nasz poglądowy pokój opieki osoby starszej przyciągał uwagę zwiedzających i uczestników imprezy, chociaż nie było to łatwe, gdyż było ok. 40 wystawców prezentujących swoją ofertę. Nasi pracownicy udzielali odpowiedzi na zadawane pytania i służyli radami a także praktycznie prezentowali wystawiony sprzęt, informując zainteresowanych o całej ofercie usług.